fbpx

Äripäev.ee: Chemi-Pharm galvenā finanšu direktore par krīzes radītajiem izaicinājumiem: Directo biznesa programmatūra kļūst neaizvietojama

21. Feb 2022

Atsauce uz (25.01.2022) rakstu Igaunijas tīmekļa vietnē Äripäev.ee: https://www.aripaev.ee/sisuturundus/2022/01/25/aasta-ettevotte-chemi-pharmi-finantsjuhi-vaade-kriisiga-kohanemisele-directo-aritarkvara-sai-asendamatuks

 Chemi-Pharm ražošanas un biroju ēka Foto: Chemi-Pharm

Ķīmiskās rūpniecības uzņēmums Chemi-Pharm 2021. gada rudenī tika pasludināts par Igaunijas Gada uzņēmumu. Pēdējā laikā uzņēmumam nācies saskarties ar vairākām sarežģītām situācijām, kas šobrīd uzņēmumu padarījušas vēl spēcīgāku. Korona vīrusa straujā izplatība izraisīja krīzi, kuras laikā pieauga pieprasījums pēc dezinfekcijas līdzekļiem, strauji pieauga arī starptautiskā konkurence iepakojuma un izejvielu tirgū, kas paaugstināja izejvielu cenas. 

Chemi-Pharm finanšu direktore Merle Vackere dalās pieredzē ar krīzes radītajiem izaicinājumiem uzņēmumā. Krīzes sākumā izejvielu cenas strauji pieauga, un tas bija jāņem vērā pārdošanas procesā. «Mēs bieži nezinājām, par kādu cenu ir iespējams iegādāties izejvielas pat uz nākamo dienu, un tāpēc bija ļoti svarīgi, lai tirdzniecības nodaļai būtu aktuāls pārskats par faktiskajām iepirkuma cenām. Šādā strauji mainīgajā situācijā par neaizstājamu palīgu kļuva Directo biznesa programmatūra, kas sniedza skaidru priekšstatu par pirkuma cenām un apjomiem reāllaikā,” stāsta Merle Vackere, Chemi-Pharm finanšu direktore.

Chemi-Pharm finanšu direktore Merle Vacker
Foto: Chemi-Pharm

« Mēs izmantojam Directo biznesa programmatūru jau kopš 2014. gada, pateicoties kurai mums pastāvīgi bija reāllaika pārskats par pārdošanas rezultātiem Mēs reāllaikā uzraudzījām starpību starp pirkšanas un pārdošanas cenām, maržas, izmaksas, maksājumus, izejvielu un produktu derīguma termiņus un citus svarīgus rādītājus,” norāda M.Vackere. Chemi-Pharm pārdošanas piedāvājumu sastādīšanā joprojām izmanto šos procesus  – pārdevēji vienmēr pārskata maržas un  pirkuma cenas pirms jauna pasūtījuma izveidošanas.

Koronas krīzes sākumā bija piedāvājumi izpirkt visu Chemi-Pharmaceutical esošo produkciju, visa gada produkciju un pat visu uzņēmumu. “Mēs atvirzījām milzīgus ārvalstu pasūtījumus un par prioritāti izvirzījām Igaunijas vietējo tirgu. Arī izejvielu un resursu iepirkums bija liels izaicinājums. Kur un ar kādiem nosacījumiem to var iegādāties ražošanai? Brīžiem šķita, ka visas pasaules pudeles un dozatori ir jau iegādāti. Mēs katru dienu strādājām pie tā, lai mūsu dezinfekcijas līdzekļi sasniegtu pēc iespējas vairāk cilvēku,” stāsta Merle.
Pienācīgi digitālie risinājumi palīdz gan krīzē, gan ikdienā
“Laba biznesa programmatūra un ap to radītie digitālie risinājumi samazināja daudzu laikietilpīgu darbību apjomu – tā deva mums vērtīgu laiku citu svarīgu uzdevumu risināšanai krīzes apstākļos,” saka Merle Vackere. “Papildus grāmatvedībai esam digitalizējuši arī citus biznesa procesus, kas saistīti ar ražošanu, noliktavu, pasūtīšanu, pārdošanu, produktu pārvaldību, loģistiku un arī cilvēkresursu vadību,” stāsta M. Vackere.

Chemi-Pharm e-veikalam ir saskarne ar biznesa programmatūru, lai ietaupītu laiku rēķinu izrakstīšanai un maksājumu kontrolei. “Pirms e-veikala saskarnes ar Directo lielāko daļu šo darbu nācās veikt manuāli, bet tagad mūsu e-veikalā viss notiek automātiski, tas samazina kļūdu iespējamību un ievērojami ietaupa darbinieku laiku,” stāsta Merle.

«Ja vēl pirms dažiem gadiem ikdienā saskārāmies ar papīra rēķiniem un daudz laika pavadījām pie datu ievadīšanas sistēmā, tad tagad tas šķiet kā slikts sapnis, jo šobrīd strādājam ar e-rēķiniem. Agrāk tas bija laikietilpīgs process, bet tagad atskaites biznesa programmatūrā Directo tiek sastādītas vien ar dažiem klikšķiem, un ir iespējams turpināt klikšķināt uz katras atskaites līdz pat pirmdokumentu datiem. Datu avotus var atrast caur pašu atskaiti, citur nekas nav jāmeklē,» viņa piebilst.

Directo biznesa programmatūra Foto: Directo

Krīze parādīja, ka mākoņdatošanas programmatūras ieviešana ir neizbēgama. «Lai samazinātu inficēšanās riskus, daudzi darbinieki devās strādāt attālināti – pateicoties programmatūras risinājumam, tas bija iespējams. Izrādījās šī ir svarīga priekšrocība, ko izmantot arī vēlāk, piemēram, komandējumā vai pat atvaļinājumā,” stāsta Vackere.

Mākonī balstīta biznesa programmatūra paātrina un palīdz pareizi veikt grāmatvedības auditus. «Pirms dažiem gadiem es nebūtu domājusi, ka auditu var tik vienkārši noorganizēt un, ka revidentam nav jānāk pie mums. Tagad tā vietā, lai aicinātu revidentu uz biroju, mēs viņam dodam piekļuvi Directo sistēmā, kurā ir visa informācija, lai veiktu auditu. Mēs arī iesniedzam visus nepieciešamos datus un atskaites VID, izmantojot biznesa programmatūru. Tāpēc esam daudzkārt slavēti, jo ir tikai daži uzņēmumi, kas spēj sniegt tik detalizētu informāciju un vienmēr laikā,” stāsta Merle Vackere.

Pēc M.Vackeres teiktā, biznesa programmatūra un digitālie risinājumi ir bijuši neaizstājami palīgi gan krīzes, gan parastās situācijās. «Pirms diviem gadiem, kad saņēmu Gada grāmatveža balvu, teicu, ka priecājos par piektdienā iesākto nedēļas nogali, un pirmdienās tikpat priecīga dodos uz darbu. Papildus lieliskajai komandai šajā procesā lomu spēlē arī labi funkcionējoši biznesa vadības rīki un darba automatizācijas risinājumi, piemēram, Directo, ”saka Merle Vackere, Chemi-Pharma finanšu direktore.Directo OÜ ir uz 100% Igaunijas kapitāla balstīts biznesa programmatūras uzņēmums, kas dibināts 2000. gadā un ir viens no pirmajiem tīmekļa biznesa programmatūras nodrošinātājiem pasaulē. Directo ir arī biroji Latvijā, Lietuvā un Somijā.

Directo ir biznesa programmatūra mūsdienīgam uzņēmumam. Sistēma,  kuru šobrīd ir izvēlējušies vairāk nekā 60 000 lietotāju vairāk nekā 70 valstīs no vairāk nekā 4000 uzņēmumiem.